Review

Dynafit Ultra 100 V3: stabiele trailschoen voor lange afstanden | Review

Dynafit Ultra 100 V3: stabiele trailschoen voor lange afstanden | Review

Binnen Level Outdoor test ik regelmatig trail- en outdoorproducten tijdens trainingen, trailruns en outdooractiviteiten. Vanuit mijn ervaring in hardlopen, survivalruns en buitensport kijk ik vooral naar hoe materiaal zoals de Dynafit Ultra 100 V3 zich houdt in de praktijk. Level Outdoor valt onder Level Group, waar verschillende sport- en outdoorlabels onderdeel van zijn, waaronder Training by Level en Tactical Level.

Voor Gearlimits kreeg ik dit keer de kans om de Dynafit Ultra 100 V3 te testen. De schoenen gingen mee tijdens onze campertrip door Noord-Frankrijk, maar ook tijdens verschillende offroad trainingen in Vlaardingen. Daardoor heb ik ze kunnen gebruiken in regen, modder, op onverharde paden en verschillende soorten ondergrond.

Eerste indruk & unboxing

Bij het openen van de doos valt direct op dat de Dynafit Ultra 100 V3 een robuuste en sportieve uitstraling heeft. De schoen oogt gemaakt voor lange afstanden en uitdagend terrein. Ondanks het stevige ontwerp voelt de schoen verrassend licht aan. Met een gewicht van ongeveer 337 gram per schoen zit hij in een categorie waar comfort en bescherming duidelijk prioriteit krijgen.

Dynafit Ultra 100 V3: stabiele trailschoen voor lange afstanden | Review

Voor deze review test ik maat UK 11 / EU 46. Op basis van informatie die ik vooraf online had gevonden, verwachtte ik dat de maat misschien wat kleiner zou vallen. Tijdens het passen leek de schoen juist iets ruimer uit te vallen dan verwacht. Toch verdwenen die twijfels snel zodra ik begon te lopen. In de praktijk voelt de schoen comfortabel aan en geeft de pasvorm voldoende stabiliteit zonder dat de schoen te ruim aanvoelt.

Testomstandigheden

De Dynafit Ultra 100 V3 heb ik getest tijdens verschillende trainingen en trailruns. In Noord-Frankrijk kreeg ik direct te maken met onverharde paden, natte trails en wisselende omstandigheden tijdens onze campertrip. Daarnaast heb ik de schoenen intensief gebruikt tijdens offroad trainingen in Vlaardingen, waar ik regelmatig loop in weer en wind.

Juist die combinatie van omstandigheden gaf een goed beeld van hoe veelzijdig deze trailschoen is. Van modderige stukken en nat gras tot hardere bospaden en gravelachtige ondergrond: de Ultra 100 V3 kreeg voldoende uitdagingen voorgeschoteld.

Prestaties in de praktijk

Wat tijdens de eerste kilometers direct opviel, is de stabiele basis van de schoen. De Dynafit Ultra 100 V3 voelt betrouwbaar aan op verschillende ondergronden en geeft veel vertrouwen tijdens het lopen. Vooral op onverhard terrein merk je dat de schoen ontworpen is voor langere afstanden en comfort.

Dynafit Ultra 100 V3: stabiele trailschoen voor lange afstanden | Review

De Vibram zool presteert sterk en biedt veel grip op uiteenlopende ondergronden. Ook tijdens regenachtige omstandigheden en natte trails bleef de schoen goed controle houden. Op modderige stukken en losse ondergrond blijft de grip overtuigend aanwezig, waardoor je ontspannen kunt blijven lopen.


De demping van het gebruikte Speedfoam voelt comfortabel aan tijdens langere trainingen. De schoen vangt schokken goed op zonder log aan te voelen. In combinatie met de drop van 6 mm ontstaat een natuurlijke loopervaring die prettig blijft, ook wanneer de kilometers beginnen op te lopen.

Lees ook  Skullcandy Vert draadloze board- en buitensport hoofdtelefoon | Review

Wat ik daarnaast positief vond, is de balans tussen comfort en stabiliteit. Sommige sterk gedempte trailschoenen kunnen wat instabiel aanvoelen, maar bij de Ultra 100 V3 blijft de schoen verrassend stabiel tijdens het lopen op wisselend terrein.

Comfort en pasvorm

Waar ik vooraf twijfelde over de maatvoering, bleek dit tijdens het lopen geen enkel probleem. De schoen sluit goed aan rondom de voet en biedt voldoende ruimte zonder dat dit ten koste gaat van de controle. Juist tijdens langere trainingen merk ik dat het comfort van de schoen sterk aanwezig blijft.

De combinatie van demping, grip en stabiliteit maakt de Dynafit Ultra 100 V3 een prettige trailschoen voor lopers die veel tijd doorbrengen op onverhard terrein.

Pluspunten

  • Comfortabele Speedfoam demping
  • Veel grip dankzij de Vibram zool
  • Stabiele schoen op verschillende ondergronden
  • Goede balans tussen comfort en controle
  • Prettige pasvorm tijdens langere trainingen
  • Geschikt voor uiteenlopende omstandigheden

Aandachtpunten

  • Maatvoering valt iets ruimer uit dan verwacht
  • Voor lopers die van veel direct grondgevoel houden kan de demping wat zacht aanvoelen

Conclusie

De Dynafit Ultra 100 V3 heeft tijdens mijn eerste testweken een sterke indruk achtergelaten. De schoen combineert comfort, stabiliteit en grip op een manier die goed past bij langere trailruns en veelzijdige omstandigheden.

Vooral de combinatie van de comfortabele Speedfoam demping en de betrouwbare Vibram zool zorgt ervoor dat je met vertrouwen blijft lopen, ook wanneer het terrein nat, modderig of wisselend wordt. De schoen voelt stabiel aan en biedt voldoende comfort om langere trainingen prettig vol te houden.

Zoek je een trailschoen die comfort en grip centraal stelt en geschikt is voor uiteenlopende omstandigheden, dan is de Dynafit Ultra 100 V3 absoluut een interessante optie.

Dit wil je weten

  • Hoe zwaar is de Dynafit Ultra 100 V3?
    De schoen weegt ongeveer 337 gram per stuk, wat licht is voor een trailschoen met deze mate van demping en bescherming.
  • Valt de maat van de Dynafit Ultra 100 V3 klein of groot?
    De schoen valt iets ruimer uit dan verwacht. Tijdens het lopen bleek dit geen probleem, omdat de pasvorm voldoende stabiliteit en controle biedt.
  • Welke zool zit er onder de Dynafit Ultra 100 V3?
    De schoen heeft een Vibram buitenzool, die op natte, modderige en losse ondergrond veel grip en controle biedt.
  • Hoe voelt de demping van de Dynafit Ultra 100 V3?
    De schoen gebruikt Speedfoam demping in combinatie met een drop van 6 mm, wat zorgt voor een comfortabele en natuurlijke loopervaring, ook tijdens langere afstanden.
  • Voor wie is de Dynafit Ultra 100 V3 geschikt?
    De schoen is geschikt voor trailrunners die veel kilometers maken op wisselend terrein en waarde hechten aan een goede balans tussen demping, grip en stabiliteit.

Review Overzicht

Pasvorm

9.5

Comfort

10.0

Demping

10.0

Grip/tractie

10.0

9.9

TOTAALSCORE

Foto van Danny van Haaften

Danny van Haaften

In mijn werk als teamleider en ervaring als docent gewelds- en gevaarsbeheersing bij de overheid wil ik mijn medewerkers/deelnemers bewust maken van hun mentale en fysieke gesteldheid. Zodat dit een vertrekpunt kan zijn voor zelfontwikkeling om zo veilig mogelijk hun taak te kunnen volbrengen. Mijn naam is Danny, ik ben gediplomeerd docent, fitness en personal trainer en ik ben eigenaar van Training by Level en Level Outdoor onderdeel van Level Group.
Foto van Danny van Haaften

Danny van Haaften

In mijn werk als teamleider en ervaring als docent gewelds- en gevaarsbeheersing bij de overheid wil ik mijn medewerkers/deelnemers bewust maken van hun mentale en fysieke gesteldheid. Zodat dit een vertrekpunt kan zijn voor zelfontwikkeling om zo veilig mogelijk hun taak te kunnen volbrengen. Mijn naam is Danny, ik ben gediplomeerd docent, fitness en personal trainer en ik ben eigenaar van Training by Level en Level Outdoor onderdeel van Level Group.

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Boordevol hoogtepunten: van de Alpen tot de middernachtzon – vind je volgende grote uitdaging met Dynafit!

NAAR DE KALENDER 〉


 

 

Gear voor wie geen concessies doet

Gearpoint.nl is dé plek voor tactische en outdoor uitrusting die werkt wanneer het moet. Van professionals tot fanatieke buitensporters: hier draait alles om kwaliteit, innovatie en gear waarop je blind kunt vertrouwen.

GET TO THE POINT 〉


 

 

Gerelateerd

Dynafit Ultra 100 V3: stabiele trailschoen voor lange afstanden | Review

Danny testte de Dynafit Ultra 100 V3 tijdens trailruns door Noord-Frankrijk en offroad trainingen…

Lezyne Ai lichtset: dag en nacht zichtbaar op de racefiets | Review

De Lezyne Ai lichtset biedt sterke zichtbaarheid overdag en in het donker, inclusief een…

De UF PRO Delta ML Gen 3 is gemaakt voor meer dan alleen tactisch gebruik | Review

De UF PRO Delta ML Gen.3 combineert tactische detaillering met serieuze bewegingsvrijheid. Getest…

Carbon wielen onder de duizend euro: de Newmen Advanced A.50 doet het gewoon | Review

De Newman Advanced A.50 is een carbon wielset voor €898 die belooft wat veel duurdere sets pas…

De Lezyne Clik Drive HP is klein, slim en verrassend effectief | Review

De Lezyne Clik Drive HP is een compacte minipomp die speciaal ontworpen is voor Clik Valve systemen…

Lezyne Multi Tool RAP II 18 is compacte alleskunner voor onderweg | Review

De Lezyne Multi Tool RAP II 18 is een compacte en doordachte multitool voor fietsers die onderweg…

Brooks Glycerin Flex: Een flexibele en veelzijdige hardloopschoen | Review

Sinds een paar weken loop ik op de Brooks Glycerin Flex. Op het eerste gezicht lijkt het een…

De VALLON Crossroads skibril met Zeiss toric technologie | Review

De VALLON Crossroads skibril met ZEISS toric lens en PolarLock lenswissel getest in wisselende…

Renault Austral E-Tech 200: Alpenpretenties in Drenthe | Autotest

We reden de Renault Austral iconic esprit Alpine E-Tech 200 tijdens een winterse roadtrip door…