Bike

Review: Rapha City Rain jacket

RJK05-Loc-AW14-01_MEDIUM

Informatie testcondities

Elke dag gedurende anderhalve maand als reguliere jas voor woon-werk, wandelend en fietsend in zon, wind en regen.

Review

Dit wordt niet een review van de fiets-specifieke details van deze jas, maar van de jas als reguliere alledaagse jas met leuke details. Het van origine Britse kledingmerk Rapha leeft omtrent het racefietsen, en hebben daar specifieke kleding voor ontworpen, maar ook kleding voor de alledaagse stadsfietser. De Rapha City Rain Jacket is een jas die in deze laatste categorie valt. De jas is in twee kleuren leverbaar; in een opvallend oranje, en in een ‘understated’ kleur donkerrood (het geteste exemplaar). Door details te verbergen, zoals de achterflap aan de jas, en de reflectiestrips op de mouwen, is dit zowel een opvallende als onopvallende jas. Daarnaast zijn er verder op de jas nog meer reflectiestrips aangebracht, voor meer zichtbaarheid van de drager in het donker. review-gearlimits-rapha-city-rain-jacket-review-DSF0603Door het verwerken van neopreen manchetten in de mouwen, zullen de mouwen niet snel omhoog kruipen bij deze jas, en komt er ook niet al teveel regen je mouwen in. Het enige nadeel van de neopreen manchetten is dat je de jas iets minder makkelijk ook weer uit krijgt. De getapete naden en de stof van de jas zorgen er voor dat je ook in de ergste buien redelijk droog blijft; redelijk, omdat het wel via je nek naar binnen kan lopen, omdat deze jas geen capuchon heeft. Maar voorovergebogen op de fiets, zal hier ook niet het meest water naar binnen lopen. De ritsen die aan de buitenkant zitten, zijn uitgevoerd in een waterbestendige variant, waardoor daar ook geen regenwater naar binnenkomt.
Lees ook  Review: Garmin Edge 810 GPS Bike Computer
review-gearlimits-rapha-city-rain-jacket-review-DSF0605Er is bij deze jas ook over ventilatie nagedacht, door ter hoogte van de schouders in het achterpand van de jas twee sleuven te maken. Aan de binnenkant van de jas zitten rond deze plekken ook een extra laagje stof verwerkt. Extra ventilatie komt vanuit het ademend membraan in de stof, waardoor je ook tijdens een regenbui warmte kwijt kunt met deze jas. Enkele andere opvallende details:
  • Fijne pasvorm, voor zowel op de fiets als lopend
  • Rits zit net iets uit het midden
  • Afwerking van de jas is hoog, kwaliteit straalt er van af

Conclusie

Zoals je van een goede regenjas mag verwachten, houdt deze jas je goed droog en is nog redelijk ademend. Doordat de jas gericht is op fietsers, is dit niet een jas waar je aan zou denken voor alledaags gebruik (ook van de fiets), maar daar is deze jas uitermate geschikt voor. De afwerking en gebruikte materialen doet mij vermoeden dat de jas nog wel een aantal jaren zijn werk zal kunnen blijven doen, en het ontwerp en de snit blijven ook zeker tijdloos. Het is een jas zonder tierelantijnen, maar zeer goed doordachte eenvoud. Zeker een aanrader voor het komende najaar op de stadsfiets.

Pluspunten

  • Fijne pasvorm
  • Echt waterdicht door getapete naden
  • Opvallende details voor tijdens het fietsen, die ook te verbergen zijn
  • Is niet heel opvallend in het donkerrood
  • Neopreen manchetten in de mouwen

Minpunten

  • Relatief hoge prijs
  • De zakken hadden iets groter gemogen, portemonnee past er net in

Adviesprijs: € 210,-

Foto van Eddo Kloosterman

Eddo Kloosterman

Ik ben een full-time software engineer, maar naast mijn werk een fanatiek kanopolospeler, klimmer, vakantiefietser en fotograaf.
Foto van Eddo Kloosterman

Eddo Kloosterman

Ik ben een full-time software engineer, maar naast mijn werk een fanatiek kanopolospeler, klimmer, vakantiefietser en fotograaf.

Hanwag Comm Ad

De Hanwag Kaduro Light GTX wandelschoenen

Hanwag Kaduro Light GTX: lichtgewicht, waterdicht en comfortabel dankzij energieteruggevende demping. Perfect voor lange wandelingen op (deels) verharde paden.

LEES MEER 〉


 

 

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Boordevol hoogtepunten: van de Alpen tot de middernachtzon – vind je volgende grote uitdaging met Dynafit!

NAAR DE KALENDER 〉


 

 

Gerelateerd

Helly Hansen Momentum de jas die je niet verwacht maar wel nodig hebt | Review

Geen overdreven claims, maar eerlijke ervaring: hoe hield de Helly Hansen Momentum zich tijdens een…

De Norda 001A is een high-tech trailschoen met een geweten | Review

De Norda 001A is een trailschoen die high-tech combineert met rauwe duurzaamheid. Getest in modder,…

De Rab Aeon 35 rugzak na wekenlange tochten in Schotland | Review

De Rab Aeon 35 is een comfortabele, degelijke rugzak die ik testte tijdens mijn Munro Missie in…

Patagonia Nano Puff Hoody Jacket is de ideale jas voor urban exploring | Review

De Patagonia Nano Puff Hoody: licht, warm en duurzaam – maar niet zonder kanttekeningen. Lees…

Hoka Mafate X Hike: hybride bergschoen met eigen willetje | Review

Een lichte, dempende wandelschoen met trailambities. We testten de HOKA Mafate X Hike op asfalt,…

De Dynafit Ultra Pro Pole: lichtgewicht kracht voor de lange trail | Review

Of je nu een trailrunner of hiker bent, goede poles maken het verschil. In deze review deel ik mijn…

Helly Hansen Ascender Mid Helly Tech wandelschoen | Review 

Tijdens een aantal natte dagen in het Beierse Woud kreeg ik de kans om de Helly Hansen Ascender Mid…

De geur van rook en staal bij de Snow Peak Takibi Fire & Grill | Review

Er zijn spullen die je bezit, en spullen die je bijblijven. De Snow Peak Takibi Fire & Grill…

Hoka Mafate 5 combineert comfort met grip op elk terrein | Review

De Hoka Mafate 5 blinkt uit in comfort, stabiliteit en grip. Danny van Haaften testte deze schoen…