Action Sports Kleding

Review: Haglöfs Stem Fleece Jacket

review-gearlimits-Haglofs-Stem-Fleece-Jacket

Testcondities

De Haglöfs Stem fleece is getest met toerskiën in Zwitserland, en racefietsen in Nederland.

Review

Normaal gesproken zijn fleeces wat dikker, wat in eerste instantie een warmere indruk geeft. Maar er wordt ontwikkeld, en met beter materiaal kunnen deze stoffen kennelijk ook dunner gemaakt worden en toch warmte geven. De Haglöfs Stem Jacket is een lichtgewicht technische fleece ontwikkeld voor verschillende omstandigheden en kan makkelijk als extra laag worden aangetrokken.

Wat zijn mijn eerste ervaringen: het comfort! Deze fleece zit heel erg lekker. Het is een Scandinavisch merk, en die houden vaak wat beter rekening met langere mensen. Met mijn 2 meter komt dat goed uit. De fleece zit als gegoten. Ik heb een L, wat precies goed zit. Ik heb ook nog de XL aangehad, maar die zat wat losser, en voor een ultiem warmtegevoel ik wat strakker denk ik lekkerder.

De fleece is op 2 verschillende plekken getest. In Zwitserland in de bergen, en in Nederland op de racefiets, waar hij ook (behalve dat hij geen achterzakken heeft), prima voor geschikt is vanwege het fijne model.

In Zwitserland is de fleece voornamelijk getest met daaronder een thermo, en erboven een Hard Shell. De fleece zorgt voor erg veel warmte. De stof is daarnaast erg flexibel en geeft erg veel bewegingsruimte. Op warme momenten is het prima mogelijk om met alleen een thermo en deze laag, dus zonder shell, rond te lopen.

Ik heb de fleece aangeschaft voor skiën. Maar als fanatiek fietser heb ik in de koudere maanden ook een extra laag nodig. Ook hier kan ik deze fleece goed voor gebruiken. Hij is warm tot ongeveer 5 graden (met een thermo er onder). Wordt het kouder dan zal je een winddichte laag moeten gebruiken.

Lees ook  Patagonia Nano Air Hoody - Multifunctionele Isolatie Jas

Echte minpunten zijn er niet. De prijs kwaliteit verhouding is goed van de Haglöfs fleece. Wellicht het enige punt is dat ik de duimgaten wat strak vind zitten.

Pluspunten

  • Zitvorm is perfect
  • Goed voor lange mensen
  • Prima afgewerkt, mooi design

Minpunten

  • Duimgaten trekken net een beetje te veel
Foto van Reinoud ten Cate

Reinoud ten Cate

Ik ben een vervent buitensporter, op allerlei gebieden. Voornamelijk watersporten als surfen en windsurfen hebben mij altijd erg getrokken. Ik heb 1 jaar gewijd aan wind en golfsurfen, en ben daarna regelmatig terug gegaan naar de plekken waar ik toen ook zat: Zuid Afrika, Spanje en Portugal, en verschillende andere gebieden. Maar ook in de winter wil in graag de sneeuw opzoeken. Vooral het toeren spreekt mij na deze week wel heel erg aan. Poedersneeuw was sowieso al leuk, maar helemaal alleen in verlaten valleien skiën is echt fantastisch.
Foto van Reinoud ten Cate

Reinoud ten Cate

Ik ben een vervent buitensporter, op allerlei gebieden. Voornamelijk watersporten als surfen en windsurfen hebben mij altijd erg getrokken. Ik heb 1 jaar gewijd aan wind en golfsurfen, en ben daarna regelmatig terug gegaan naar de plekken waar ik toen ook zat: Zuid Afrika, Spanje en Portugal, en verschillende andere gebieden. Maar ook in de winter wil in graag de sneeuw opzoeken. Vooral het toeren spreekt mij na deze week wel heel erg aan. Poedersneeuw was sowieso al leuk, maar helemaal alleen in verlaten valleien skiën is echt fantastisch.

Hanwag Comm Ad

De Hanwag Kaduro Light GTX wandelschoenen

Hanwag Kaduro Light GTX: lichtgewicht, waterdicht en comfortabel dankzij energieteruggevende demping. Perfect voor lange wandelingen op (deels) verharde paden.

LEES MEER 〉


 

 

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Boordevol hoogtepunten: van de Alpen tot de middernachtzon – vind je volgende grote uitdaging met Dynafit!

NAAR DE KALENDER 〉


 

 

Gerelateerd

Bergans Rabot Alpine 3L trotseert wind en regen zonder excuses | Review

Getest in regen, wind en bergen: de Bergans Rabot Alpine 3L is een hardshell voor serieuze…

EOFT-festival 2025 | review

Afgelopen week was het jaarlijkse EOFT-festival. Al jaren bezoek ik het trouw, maar de laatste…

Salewa Pedroc 2 Mid Powertex getest in de Schoorlse Duinen | Review

Salewa staat bekend om zijn technische, lichtgewicht schoenen voor mensen die graag snel door de…

De Volvo XC90 T8 AWD Plug-in Hybrid Ultra is een luxe SUV zonder schreeuwdrang | Autotest

Excerpt Volvo XC90 T8 AWD Plug-in Hybrid Ultra getest tijdens een ruige roadtrip door Schotland….

Warmte met lef in arctische kou met het ThruDark Patriot Jacket | Review

Getest in de arctische kou van Tromsø: de ThruDark Patriot Jacket biedt brute warmte, sterke…

De Salomon Toundra Forces CSWP winterschoen voor extreme kou | Review

Sommige schoenen draag je. Andere vertrouw je je leven aan toe. Tijdens een hondensledetocht en…

Ademende warmte in de duinen met de Patagonia R1 Air Full-Zip | Review

De Patagonia R1 Air Full-Zip Hoody is Patagonia’s lichtgewicht, zeer ademende en sneldrogende…

Helly Hansen Momentum de jas die je niet verwacht maar wel nodig hebt | Review

Geen overdreven claims, maar eerlijke ervaring: hoe hield de Helly Hansen Momentum zich tijdens een…

De Norda 001A is een high-tech trailschoen met een geweten | Review

De Norda 001A is een trailschoen die high-tech combineert met rauwe duurzaamheid. Getest in modder,…