Review

RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review

RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review

RAB vraagt me een Rab Veil 12L Lightweight Running Vest te testen. Aldus geschiedde. Samen met vrouwlief heb ik de afgelopen weken intensief getraind en de rugzak waar mogelijk ingezet tijdens sessies op de sportschool en tijdens trailruns. In deze review onze bevindingen.

RAB is een van origine Brits outdoor- en bergsportmerk dat gespecialiseerd is in hoogwaardige kleding en uitrusting voor avontuurlijke activiteiten, zoals bergbeklimmen, wandelen en alpinisme. Het merk werd in 1981 opgericht door de Britse klimmer Rab Carrington en staat bekend om zijn technische innovaties, duurzaamheid en uitstekende donsproducten. Ik ken het merk van origine als het ‘donsmerk’ dat fantastische donsjacks en donsslaapzakken maakte als ik op ijskoude poolexpeditie ging. Zocht je de koude op, dan was RAB je partner.

Allround outdoormerk

Inmiddels heeft het merk zich verder ontwikkeld tot een allround outdoormerk, met slaapmatten, een eigen lijn rugzakken, regenkleding (zie mijn eerdere review van de RAB Kinetic 2.0 regenbroek), broeken, sweaters, shirts, mutsen, handschoenen en zelfs tenten.

Op dit moment gaat in Nederland veel aandacht uit naar trailrunning getuige ook het partnerschap met TrailrunningEU en de RAB Nature Challenge waarbij je in de maand mei een bepaalde afstand rent, in mijn geval 1.000 kilometer.

RAB maakt voor de hardshell jassen die ze maken gebruik van o.a. Pertex, Gore-Tex (2.5 laags), Gore-Tex (3-laags) en GoreTex Pro wat de hoge kwaliteit van de producten waarborgt.

Rab Veil 12L Lightweight Running Vest

Dit hardloopvest met een capaciteit van 12 liter is gemaakt voor trailrunners. Het vest heeft twee bidons van 500 mililiter en is compatible met een waterzak. Het vest heeft meerdere handige opbergvakken en een futuristisch, ademend rugpand om je geventileerd te houden tijdens het rennen.

Het betreft een kleine trailpack van 12 liter. Het is dus een tas voor de bare essentials die je tijdens een training of race (verplicht) bij je hebt. Waar moet ik aan denken? Aan de voorzijde, in de borstzakjes twee flasks met ieder 500 milliliter. Bovenop de borstzakjes bevinden zich tevens twee zakjes die afsluitbaar zijn met rits en waarin ik wat briefgeld, een pinpas en wat paracetamol stop.

RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review
RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review

Het hoofdvak kun je inzetten voor een waterzak, maar gezien de twee flasks zet ik het in voor een truitje zodat ik iets heb na de training en ik snel afkoel. De pack heeft aan weerszijden twee gaasvakken die ik gebruik voor dingen die ik tijdens mijn training snel wil pakken zoals een reepje, een zonnebril, een buff en een paar handschoenen. Het gaas zit goed strak zodat er niks uitwipt tijdens het lopen.

Tenslotte bevinden zich aan de buitenzijde van de pack enkele elastieken waaronder je een windjack of fleece kunt klemmen die je tijdens de training snel wilt aantrekken.

Lees ook  Wanneer wandelen film wordt, The Salt Path, The North en het verschil tussen echt en gespeeld

Bevindingen

Positief vind ik de pasvorm van de pack. Je trekt hem aan, sluit de twee gespjes, trekt de elastieken aan en daarna zit hij als een huis en heb je eigenlijk niet meer het gevoel dat je iets op je rug draagt. Het rugpand is gemaakt van een futuristische mono mesh die geen vocht doorlaat naar binnen en die goed ventileert. Het draagt bij aan het comfort van deze pack. Uiteraard bevat de pack elastieken waar je je running poles onder kunt bevestigen.

RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review

Een verbeterpuntje vind ik de clips waarmee je de rugzak sluit. Het zijn twee haakjes die je om een koordje klikt. Inklikken gaat prima, maar uitklikken levert linksom of rechtsom gepiel op. Tegelijk constateer ik dat ik dat met reguliere gespen ook altijd heb – misprikken en misknijpen – dus dit is een aardig alternatief.

RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review
RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review

Aandachtspunt is dat de handleiding zegt dat de pack een volume heeft van 12 liter, maar ik schat dat het eerder gaat om 6 liter.

Het verwondert me dat het merklogo van RAB bij veel producten (kleding/ rugzakken) binnen de kortste keren loslaat. Steeds als ik deelneem aan een interview en een truitje of shirt van RAB wil aantrekken, leg ik het toch maar terzijde want een half merk, is geen merk.

RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review

Lees hier alles over het Rab Veil 12L Lightweight Running Vest

Review Overzicht

pasvorm

9.0

Comfort

9.0

Slimme opbergvakken

9.0

Duurzaamheid

8.0

Sluitingen

7.5

Gewicht

9.0

Prijs

7.0

8.4

TOTAALSCORE

Foto van Jan Fokke Oosterhof

Jan Fokke Oosterhof

Ik ben ondernemer, avonturier en spreker. Ik heb het voorrecht gehad om de verhalen van mijn expedities en de lifehacks die ik onderweg heb opgepikt, te delen voor veel bijzondere bedrijven en universiteiten. Ik spreek over onderwerpen rond persoonlijk leiderschap, risicomanagement, passie, motivatie en duurzaamheid.
Foto van Jan Fokke Oosterhof

Jan Fokke Oosterhof

Ik ben ondernemer, avonturier en spreker. Ik heb het voorrecht gehad om de verhalen van mijn expedities en de lifehacks die ik onderweg heb opgepikt, te delen voor veel bijzondere bedrijven en universiteiten. Ik spreek over onderwerpen rond persoonlijk leiderschap, risicomanagement, passie, motivatie en duurzaamheid.

Win een paar Superfeet inlegzolen

Doe mee en win Superfeet Active Cushion of Winter Support inlegzolen voor meer comfort, stabiliteit en warmte bij elke stap.

LEES MEER 〉


 

 

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Boordevol hoogtepunten: van de Alpen tot de middernachtzon – vind je volgende grote uitdaging met Dynafit!

NAAR DE KALENDER 〉


 

 

Gerelateerd

Julbo Launcher Reactiv skibril voor freeride en tourskiën | Review

De Julbo Launcher Reactiv skibril getest tijdens freeriden, tourskiën en pistegebruik. Hoe…

Julbo Hailot LT MIPS helm voor freeride en tourskiën | Review

Een praktijkgerichte review van de Julbo Hailot LT MIPS helm, getest tijdens off piste skiën,…

LEKI Hevon Pro 3D handschoenen: comfort en controle | Review

De LEKI Hevon Pro 3D ski-handschoenen getest in uiteenlopende wintercondities. Comfort, warmte en…

De Arc’teryx Mantis 26: strak design, ruige ziel | Review

Getest in Schotland, Italië en België: hoe presteert de Arc’teryx Mantis 26 tijdens hikes én in…

LEKI Spitfire 3D skistokken voor piste, off piste en tourskiën | Review

De LEKI Spitfire 3D skistokken getest tijdens telemark, off piste en tourskiën in Frankrijk en…

Nordisk Lofoten 2ULW (Ultra Lightweight) Tent | Review

Als avonturier ben ik een gearfreak. In die hoedanigheid schrijf ik reviews van uitrustingstukken…

Is DJI Mavic 4 Pro een alleskunner of overgeprijsde upgrade? | Review

De DJI Mavic 4 Pro is krachtig en veelzijdig, maar niet zonder compromissen. Wat krijg je écht…

De Arc’teryx Solano Hoody is een windstopper met streetstyle flair | Review

Is de Arc’teryx Solano Hoody een tech-jas vermomd als streetwear? Raf testte ‘m in Engeland en op…

Bergans Rabot Alpine 3L trotseert wind en regen zonder excuses | Review

Getest in regen, wind en bergen: de Bergans Rabot Alpine 3L is een hardshell voor serieuze…