Hiking & Camp

Review: Nordisk Faxe 2 Tent

faxe3

Informatie testcondities

Ik heb de Nordisk Faxe 2 een week lang gebruikt in het Tsjechische Reuzengebergte.

Review

De Faxe is een op het eerste zicht klassiek ogende tweepersoons noktent. Zelf hou ik daar wel van. Wat al gauw opvalt aan de vorm is dat hij assymetrisch is (de stokken staan niet in het midden), en dat hij langer is in de breedte dan in de diepte, je ligt dus in deย breedte.ย Hierdoor wordt de ruimte beter benut: de schuine wanden zitten niet in de weg als je rechtop gaat zitten. Bij de basis van de zijwanden loopt de binnentent een stukje schuin naar buiten toe. Dit rondt de hoeken van de binnentent af, zodat je geen onbruikbare scherpe hoek aan de zijkanten krijgt, tegelijkertijd laat dit twee handige ruimtes over tussen de binnen- en buitentent om bijvoorbeeld schoenen onder te zetten. Ook binnen is naast ruimte voor twee luchtbedden nog voldoende plekย om redelijk wat spullen kwijt te kunnen.

Aan zowel de voorkant als de achterkant zitten deuren, zo hoef je niet over een slapende reisgenoot heen te klimmen om naar buiten of binnen te gaan. De buitentent kan ook los opgezet worden als tarp.

De eerste keer dat ik de Faxe 2 opzette verliep voorspoedig. Je hoeft met deze tent bij het inslaan van de haringen nauwelijks rekening te houden met de strakheid op het doek; je kan het doek ongespannen laten bij het opzetten en vervolgens de gespen in de hoeken aantrekken zodat de spanningen optimaal zijn.

De deursluiting bestaat uit drie ritsen (2 horizontaal, 1 verticaal) die op รฉรฉn punt samenkomen. Omdat het er drie zijn, is de opening ertussen niet perfect te sluiten. Ik heb er deze week geen last van gehad, maar vermoed dat dit op een bodem met veel mieren wel eens tot irritaties kan leiden, vooral als er binnen eten wordt opgeslagen. Langs de verticale ritsen zijn magneten bevestigd, zodat deze automatisch dichtvallen. Zelf vond ik de magneten wat te sterk en soms in de weg zitten bij het openritsen.

In de buitentent komen meer vliegende insecten vast te zitten dan bij bijvoorbeeld iglotentjes. Er is veel ruimte om van onderen de buitentent in te vliegen waardoor dit vaak gebeurt, maar zoals we gewend zijn van insecten hebben ze aanzienlijk meer moeite om er weg te komen. Dat zorgde ’s ochtends dikwijls voor irritant gezoem.

De materialen waaruit de Faxe 2 bestaat zijn van uitstekende kwaliteit. Lichte aluminium stokken en haringen, de stof voelt duidelijk kwalitatief aan, en is goed waterdicht gebleken tijdens een flinke regenbui waarin ik de binnentent tegen de buitentent aandrukte omwille van testdoeleinden.

De tent is donkergroen en daar ben ik heel blij mee. Als je net als ik meestal wildkampeert op plekken waar het eigenlijk niet mag, weet je hoe fijn het is om een enigszins camouflerende kleur tent te hebben.

Conclusie

Al met al is de Nordisk Faxe 2 een comfortabele tent, ik heb er goed in geslapen,ย niet benauwd gehad en ik zal hem zeker nog vele keren meenemen op reis. Op de vraag of ik hem aan vrienden aan zal raden heb ik ‘nee’ geantwoord, omdat voor de meeste kampeerders de voordelen (goede kwaliteit materialen) niet opwegen tegen de nadelen (veel duurder dan de goedkoopste iglotent, die voor de meesten ook prima voldoet). Maarย wie serieuzer wil kamperen,ย een degelijkeย tweepersoonstent zoekt en daar ook wat meer voor wil neerleggen zou ikย aanraden omย de Nordisk Faxe 2 in overweging te nemen.

Pluspunten

  • Makkelijk op te zetten
  • Goed bestand tegen alle weersomstandigheden
  • Goede ruimteverdeling
  • Camouflagekleur

Minpunten

  • Deur kan niet compleet sluiten
  • Buitentent houdt veel vliegen vast
  • (Te) sterke magneten in de deur

Adviesprijs (online): โ‚ฌ 339,95

Tester: Merijn van Wouden

Foto van Editors Squad

Editors Squad

Bij GearLimits geloven we dat goed materiaal leidt tot betere prestaties, meer plezier en hogere veiligheid. Voor elke sporter die zijn grenzen wil verleggen en zijn plezier wil vergroten is dit een must. GearLimits helpt je hierbij.
Foto van Editors Squad

Editors Squad

Bij GearLimits geloven we dat goed materiaal leidt tot betere prestaties, meer plezier en hogere veiligheid. Voor elke sporter die zijn grenzen wil verleggen en zijn plezier wil vergroten is dit een must. GearLimits helpt je hierbij.

5.11 Days 2025 bij GearPoint van 6 t/m 13 mei

Ook dit jaar heeft GearPoint weer de jaarlijkse 5.11 Days van dinsdag 6 mei en ztot en met dinsdag 13 mei. Tijdens deze periode krijg je, zowel in de winkel als online via de webshop, 20% korting op het gehele 5.11 Tactical assortiment.

ACTIVEER HIER JE KORTING โŒช


 

 

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Boordevol hoogtepunten: van de Alpen tot de middernachtzon – vind je volgende grote uitdaging met Dynafit!

NAAR DE KALENDERย โŒช


 

 

Gerelateerd

Onzichtbare bescherming met de Julbo Edge Cover | Review

Een maatje dat je beschermt, zonder dat je merkt dat hij er is. Dat klinkt natuurlijk perfect voor…

Waarom de Puma Deviate Nitro 3 wรฉl werkt tijdens Hyrox | Review

Afgelopen februari deed ik mijn eerste officiรซle Hyrox in Maastricht. De opzet: acht keer een…

De Hanwag Klarsby Bunion GTX: comfort en ondersteuning voor brede voeten | Review

De Hanwag Klarsby Bunion blinkt uit in comfort en pasvorm voor mensen met bredere voeten. Een…

Eindelijk genoeg ruimte in de Hanwag Klarsby Bunion Lady GTX-wandelschoenen | Review

Het Duitse merk Hanwag is al jaren mijn favoriet als het gaat om wandelschoenen. Op mijn…

Review van het Banff Mountain Film Festival 2025

Het Banff Mountain Film Festival 2025 is een jaarlijkse filmtour die in eigen woorden ‘de…

De Helly Hansen Odin Backcountry Infinity Shell โ€“ Ademend vermogen op hoog niveau

De geur van zeewind, zout en avontuur. Als kind zag ik mijn vader na een paar weken zeilen…

Patagonia Repair Service: een tweede leven voor je favoriete gear | Review

Iedereen heeft wel dat ene kledingstuk dat als een tweede huid voelt. Een jas die al jaren meegaat,…

De MiiR Tomo (1L) thermosfles, een oogstrelend vriendje | Review

Voor Gearlimits namen wij de afgelopen maanden de MiiR Tomo (1L) thermosfles werkelijk overal mee…

RAB Veil 12L Lightweight Running Vest | Review

RAB vraagt me een Rab Veil 12L Lightweight Running Vest te testen. Aldus geschiedde. Samen met…