Film

The North Face presenteert film over ouderschap – New Life

The North Face presenteert zijn nieuwe film ‘New Life’. De film volgt klimmers Caroline Ciavaldini en James Pearson op hun ontdekkingsreis binnen het ouderschap. Centraal staat het verhaal over de risico’s én de successen rondom hun avonturen in de buitenlucht en de gelijktijdige opvoeding van hun eerste kind, Arthur. 

Van de angst om sponsors kwijt te raken tot de uitdaging van een avontuurlijke levensstijl: de film gaat niet alleen over de moeilijke keuzes die de kersverse ouders moeten maken, maar ook over de reacties die ze op hun keuzes kregen. Daarnaast besteedt New Life aandacht aan een worsteling waar veel nieuwe moeders mee te maken krijgen en die te maken heeft met de grote veranderingen door de komst van een nieuw gezinslid. 

De juiste beslissingen nemen

Caroline bespreekt ook de impact van de zelfmoord van haar moeder op haar leven en de beslissingen die daar nog altijd door beïnvloed worden. Het is een ontroerend moment; een moment dat goed laat zien hoe moeilijk het is om als ouders (de juiste) beslissingen te nemen. 

The North Face film over ouderschap - New Life

Caroline: “We zijn blij dat we New Life mochten filmen en hopen dat alle nieuwe ouders zich erin herkennen. De komst van ons kind heeft ons perspectief compleet op zijn kop gezet en ons leven, naast klimmen, een nieuwe betekenis gegeven. Voor mij betekent de best mogelijke moeder zijn soms risico’s nemen en zonder spijt je leven leiden. De komst van Arthur heeft dat gevoel alleen maar versterkt.” 

De film toont ook een kijkje in het leven van andere outdoor-atleten, inclusief The North Face Global Athlete-aanvoerder Hilaree Nelson en Freeride World Tour-snowboardkampioen Xavier De Le Rue. Ook zij bespreken hun unieke ervaringen op het gebied van ouderschap in combinatie met een risicovolle carrière. 

Lees ook  Expeditie Sawanobori met James Pearson

Ouderschap is voor veel mensen het avontuur van hun leven, maar als outdoor-atleet krijg je vaak kritiek, zeker als moeder. De levensstijl wordt niet begrepen en daar moet verandering in komen. 

The North Face film over ouderschap - New Life
Foto van Hayco Volkers

Hayco Volkers

Ik heb sinds mijn jeugd tot nu een groot aantal sporten beoefend. Mijn eerste sporten als kind waren judo en atletiek. Later kwamen daar mountainbiken, wandelen, mountainbiken, kyokushin karate, duiken, honkbal, golf en windsurfen, roeien en krav maga bij.
Foto van Hayco Volkers

Hayco Volkers

Ik heb sinds mijn jeugd tot nu een groot aantal sporten beoefend. Mijn eerste sporten als kind waren judo en atletiek. Later kwamen daar mountainbiken, wandelen, mountainbiken, kyokushin karate, duiken, honkbal, golf en windsurfen, roeien en krav maga bij.

Hanwag Comm Ad

De Hanwag Kaduro Light GTX wandelschoenen

Hanwag Kaduro Light GTX: lichtgewicht, waterdicht en comfortabel dankzij energieteruggevende demping. Perfect voor lange wandelingen op (deels) verharde paden.

LEES MEER 〉


 

 

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Boordevol hoogtepunten: van de Alpen tot de middernachtzon – vind je volgende grote uitdaging met Dynafit!

NAAR DE KALENDER 〉


 

 

Gerelateerd

Wanneer wandelen film wordt, The Salt Path, The North en het verschil tussen echt en gespeeld

Wandelfilms zijn in. Als fervent hiker – wandelen doe je rondom je huis – ben ik ook…

Waarom het outdoor filmfestival EOFT 2025 pure vrijheid ademt

Er zijn filmfestivals, en er is de European Outdoor Film Tour. Vanaf oktober 2025 trekt het…

Van trail naar dram: het verhaal van Jura Whisky

Op het Schotse eiland Jura ontmoeten hiking en whisky elkaar. Een plek waar ruige natuur,…

Hiking is het nieuwe hardlopen

Wandelen is niet meer suf of saai. Van TikTok-trends tot prestatiegerichte jongeren: hiken is…

De gear die je nodig hebt voor een echte roadtrip

Avontuur begint bij het asfalt, maar eindigt zelden daar. Een Drive & Hike roadtrip is een ode…

De waarheid over Everest: een dure file naar de top

De Mount Everest beklimmen is allang geen romantisch avontuur meer, behalve in zeldzame gevallen…

Waarom de Nederlandse kampeerder massaal naar Småland trekt

Småland groeit uit tot het mekka van de Nederlandse kampeerder. Van gouden herfstbossen tot…

Wandelfilm ‘The North’ raakt precies de juiste snaar

Met modder en blaren verovert de low-budgetfilm ‘The North’ het internationale publiek. Een…

Waarom de Defender Trophy mij weer de modder in trekt

In 2006 stond ik met knikkende knieën in de modder. Niet van angst, maar van pure opwinding. Ik…