Testcondities
Tijdens onze winterexpeditie in Noorwegen in november 2013 hadden we naast onze traditionele sneeuwschoenen ook een paar Small Foot Inflatable Snow Shoes bij ons. We zijn zeer ervaren winterkampeerders, waarbij we vaak afwisselend cross country ski’s en sneeuwschoenen gebruiken om door diepe sneeuw te trekken.Review
De Small Foot opblaasbare sneeuwschoenen zitten in onderdelen in twee zakjes. Het opblazen en in elkaar zetten duurt niet heel lang en is relatief eenvoudig. Wat opvalt is het lage gewicht ten opzichte van onze gebruikelijke sneeuwschoenen. Ook in volume zijn de twee pakketjes kleiner. In diepe sneeuw merk je snel het verschil. De Small Foots zijn lichter, maar hebben ook een veel kleiner oppervlak. Met enige bepakking zak je veel dieper in de sneeuw dan met de veel grotere traditionele sneeuwschoenen. Ook biedt het gladde oppervlak, ondanks de stijgijzers onder de voorkant van je schoenen, minder grip op gladde stukken dan normale sneeuwschoenen.
Conclusie
Concluderend denk ik dat wij niet helemaal tot de doelgroep van deze opblaasbare sneeuwschoenen horen. Ze zijn denk ik vooral bedoeld voor snowboarders die korte afstanden door diepe sneeuw moeten lopen of voor tochten die slechts deels besneeuwd zijn. Ze zijn minder geschikt voor dagenlange sneeuwschoentochten met veel bagage.
Pluspunten
- Licht gewicht
- Pakvolume
- Draagcomfort
Minpunten
- Draagvermogen
- Balans
- Kwetsbaarheid
Adviesprijs (online): € 199,95