Review

Review: Bergans Expedition Down Pants

review-Bergans-Expedition-Down-Pants-main

Informatie testcondities

De broek is getest tijdens een 5-daagse poolexpeditie in de winter, waarbij 4 nachten zowel in tent als bivakzak werden doorgebracht onder zeer koude omstandigheden. Temperaturen tijdens deze expeditie varieerden van -12C tot -34C gedurende de nacht. Broek is getest in combinatie met de bijbehorende donzen parka, met vergelijkbare specificaties als de broek.

review-Bergans-Expedition-Down-Pants-productReview expedition down pant

Deze expeditie broek is duidelijk gemaakt voor de zwaarste en koudste expeditie omstandigheden. Duidelijk gebaseerd ook op ruime ervaring met zaken die tijdens dergelijke expedities voorkomen. Het materiaal is dun en licht waar mogelijk en dik en slijtvast waar nodig. De pasvorm is uitstekend en goed instelbaar, waardoor de broek veel minder volumineus en ‘zwaar’ aanvoelt dan het uiterlijk misschien zou doen vermoeden. De bewegingsvrijheid is uitstekend te noemen, ook bij activiteiten als skiën en het opbouwen van een winterkamp. Aan de onderzijde sluit de broek goed en strak om de wandel- of skischoenen. De belangrijkste reden om dergelijke kleding te dragen is isolatie. Na een extreme test blijkt dat de broek goed is opgewassen tegen de allerkoudste omstandigheden. Ook bij een temperatuur van -32C en een wind van 50 km/h blijft de broek voldoende warm. Zeer geschikt voor echte poolexpedities dus. Dit grote voordeel is tevens het grootste nadeel. De broek is al snel te warm bij iets minder koude omstandigheden. De temperatuur-range voor comfortabel gebruik ligt volledig onder het vriespunt. Ik schat in dat de broek bij temperaturen boven de 0C te warm wordt en een combinatie thermisch ondergoed met een hardshell dan te prefereren is.
Lees ook  Review: Odlo Ski Cocoon Insulated Down Jacket Women
Omdat de broek gevuld is met dons is deze zeer compact op te vouwen in de rugzak op momenten dat het niet koud genoeg is. Het pakvolume is klein, waarbij de meegeleverde stuffsack zelfs nog een tikkeltje ruim uitvalt.
[vc_separator color=”grey” align=”align_center”]

Trailrun wedstrijden 2025: Alles wat je moet weten

Trail running competitions 2025: Everything you need to know

Packed with trail highlights: from the Alps to the midnight sun – find your next big challenge with Dynafit!

TO THE CALENDAR 〉


 

 

[adrotate group="12"]

Related

First aid for minimalists with healthy scepticism

The SURVIVAL Handy First Aid Kit is a smart, compact first aid solution that really helps you when…

UF Pro Striker TT Combat Pants: a blend of comfort and protection | Review

When temperatures rise and humidity seems to cling to everything, a good pair of outdoor trousers…

The Yeti Loadout GoBox 30 is versatile, robust and durable | Review

For those who often go on outdoor adventures and are always looking for ways to organize and safely…

MoG Shelter Touch Merino Winter Gloves – lightweight protection for cold conditions

Cold hands can be a serious hindrance, whether you are active outdoors in nature, out walking the…

The Arc’teryx Alpha SV is an all-weather beast-mode hardshell | Review

As an avid outdoor enthusiast, I am constantly looking for gear that not only delivers performance,…

We tested how waterproof Cortazu’s jackets are

Aesthetics and hype aside, how can you tell if a particular outdoor or ski jacket suits your…

The Peli 0915 SD Card Case protects all your memory cards | Review

For anyone who frequently travels or enjoys outdoor activities, protecting your memory cards is…

Review: Coleman Kobuk Valley 3 plus tent

The great thing about sleeping in a tent is that you can basically sleep anywhere you want, at…

Video review: Urge Gringo de la Pampa Hybrid MTB helmet

Within a few hundred meters the sound of cars on the 261 has died away. I just left this road that…